Eesti 200 nimekirja TOP 5: Kristina Kallas, Lauri Hussar, Meelis Niinepuu, Kadri Tali ja Tiia Sihver

 (121)
Lauri Hussari pressikonverents
Lauri Hussari pressikonverentsFoto: Ilmar Saabas

Eesti 200 liikmetele saadeti täna varahommikul kiri, kus esmakordselt on näha nende piirkondade esinumbrid ja üleriigiline nimekiri.

Head liikmed,

Eesti 200 esitab täna 2019. aasta Riigikogu valimisteks nimekirja, milles annavad tooni ettevõtjad, haridustöötajad, arstid, kultuuriinimesed ja teised oma valdkondades tunnustatud spetsialistid. Üle 40% kandidaatidest on naised, mis on seni avaldatud nimekirjadest meie teada kõige rohkem. Me lubasime uuenduslikku lähenemist ja seda, et toome valimistele välja oma ala parimad eksperdid, mitte pelgalt poliitilised kandidaadid ja selline meie nimekiri ongi.

Eile hilisõhtul kinnitas Eesti 200 juhatus ka täisnimekirja ehk 125 inimest, kes kandideerivad Eesti 200 pika plaani ideede elluviimiseks. Neist 30 tegutsevad igapäevaelus ettevõtjatena, 10 kultuuri- ja loomeinimest, kaheksa arsti ja meditsiinitöötaja, 12 on doktorikraadiga. Ja üks Riigikogu liige. Nimekirjas on 51 naist ja 74 meest.

Oleme uhked, et niivõrd lühikese ajaga liitus meie meeskonnaga ja on valmis kandideerima Eesti 200 valimisprogrammi toetuseks palju erineva taustaga oma valdkonna spetsialiste. Meie hulgas on ka erivajadusega inimesed, piirkondades aktiivsed kodanikud, kultuuritegelased ja õpetajad.

Tean, et otsus tulla valimistele kandideerima ei ole alati lihtne ja seda enam on mul hea meel, et kõik need Eesti inimesed on valmis oma igapäevaste toimetuste kõrval tulema koos Eesti 200-ga Eestit paremaks tegema.

Seotud lood:

Ringkondade nimekirjad:

Põhja-Tallinn, Haabersti, Kristiine:
• Liina Normet – Eesti 200 aseesimees, tervishoiuekspert, ettevõtja.
• Marek Reinaas – reklaami- ja meediaekspert, mitmete kommunikatsiooniettevõtete omanik, ajalehe KesKus väljaandja ja saatejuht.
• Tiia Sihver – sotsiaalvaldkonna ekspert, puudega inimeste eestkostja, riigiametnik.
• Pirko Konsa
• Karin Kaup-Lapõnin
• Marianna Kaat
• Henry Sinivee
• Margot Roose
• Ivar Soone
• Valeri Ivanov
• Maarika Neilinn
• Ahti Kallaste

Kesklinn, Pirita, Lasnamäe:
• Kristina Kallas – Eesti 200 esimees, Tartu Ülikooli Narva Kolledži direktor, riigiteadlane.
• Kalev Stoicescu – endine diplomaat ning suursaadik Ameerika Ühendriikides ja Kanadas, julgeoleku- ja kaitsepoliitika ekspert
• Mart Sander - muusik, filmitegija, lavastaja ja kirjanik.
• Meelis Niinepuu
• Toomas Uibo
• Aleksei Jašin
• Julia Rustamova
• Aare Lapõnin
• Ave Talu
• Piret Kürbis
• Anne Kahru
• Pavel Starkov
• Ülle Kask
• Aleksandr Maiorov
• Erik Vest

Mustamäe, Nõmme
• Lauri Hussar – ajakirjanik, endine Postimehe peatoimetaja.
• Ülo Pikkov – filmirežissöör ja produtsent, kultuuriteaduste doktor
• Tiit Elenurm – Eesti 200 juhatuse liige, EBS ettevõtlusprofessor.
• Siiri Lehtmets
• Tiit Papp
• Andres Ingerman
• Marek Karm
• Karoliina Oona Ranne
• Hanno Püttsepp
• Eduard Finagin

Harju- ja Raplamaa:
• Priit Alamäe – Eesti 200 juhatuse liige, Nortal omanik.
• Ando Kiviberg – pärimusmuusik ja Viljandi folgi eestvedaja, endine linnapea.
• Monika Salu – tippjuht, ettevõtlusõpikute autor.
• Taavi Toom
• Terje Bachmann
• Jüri Lehtmets
• Leino Mägi
• Joel Jesse
• Hilje Savolainen
• Marko Nummert
• Sandra Järv
• Toomas Tepomes
• Nadežda Gretšnevkina
• Hillar Joon
• Arko Okk
• Raivo Mererand
• Jaak Raie

Ida-Virumaa:
• Ahti Puur – tippjuht, energeetika valdkonna asjatundja.
• Jana Pavlenkova – Prototroni juht,
• Nikita Lumijõe – Eesti 200 juhatuse liige, Taru Ülikooli projektijuht.
• Svetlana Skrebneva
• Stanislav Tituško
• Darja Berestova
• Mihhail Derbnev
• Elina Bratšun
• Jüri Käosaar

Viljandi- ja Järvamaa:
• Ruslan Trochynskyi – muusik.
• Angelika Naris – Kaitseliidu noorsootöö koolitusjuht.
• Kalle Kallas – psühholoog, koolitaja.
• Marju Mäger
• Raul Alliksaar
• Tiia Piirimees
• Tatjana Jürgen
• Lauri Vaiksaar
• Krister Kallas

Saare, Hiiu, Läänemaa:
• Koit Kelder - Saaremaa kohaliku elu aktivist ja Pöide pruulikoja omanik
• Toomas Kasemaa – endine maavanem, reservohvitser.
• Jaanika Roosman – ettevõtja.
• Lars Uus
• Anu Uibo
• Martin Vahimets
• Andri Simo
• Keith Siilats

Loe veel

Tartu- ja Jõgevamaa:
• Aleksandr Širokov – Peipsiääre vallavanem, Väike-Kolkja vanausuliste koguduse juhatuse liige.
• Ülle Pärl – majandusteadlane, Tartu Ülikooli dotsent.
• Kadi Ploom – turismiarendaja Peipsimaal
• Margus Pärsik
• Maarika Kukk
• Kaare Põder
• Evelin Pärl
• Väino Uibo
• Ronald Laarmaa

Tartu linn:
• Margus Tsahkna – Riigikogu liige.
• Kristiina Tõnnisson – kõrgharidusjuht, riigiteaduste doktor.
• Tanel Tein – ettevõtja, treener.
• Pille Tsopp-Pagan
• Jüri-Ott Salm
• Kadri Haller-Kikkatalo
• Ismail Mirzojev
• Karin Jõks
• Jaak Laineste
• Kirill Avdeljev

Pärnumaa:
• Kadri Tali – Eesti muusikamänedžer ja -produtsent
• Janno Kuldkepp – õenduse üliõpilane.
• Sirje Niitra – vabakutseline ajakirjanik.
• Tarmo Valgepea
• Sigrit Roosileht
• Mati Tiimus
• Jevgeni Korlevski
• Moonika Siruli
• Toomas Pajula

Lääne-Virumaa:
• Annes Naan – endine omavalitsusjuht,
• Elmu Koppelmann – Tapa Gümnaasiumi direktor, käsipalli treener.
• Marko Teiva – endine omavalitsusjuht, ettevõtlusspetsialist.
• Madis Viise
• Ahto Neidek
• Triin Sihver
• Tarmo Tamm

Valga-, Võru- ja Põlvamaa:
• Igor Taro – Eesti 200 juhartuse liige, endine maavanem, ajakirjanik.
• Einar Visnapuu – ettevõtja ja Alko 1000 omanik.
• Are Selge – põllumajandusjuht ja õppejõud.
• Krista Sildoja
• Merlis Pajustik
• Margit Lail
• Mikk Mäesaar
• Katrin Jõgeva
• Herko Sunts
• Epp Petrone

Üleriigiline nimekiri:
1. Kristina Kallas
2. Lauri Hussar
3. Meelis Niinepuu
4. Kadri Tali
5. Tiia Sihver
6. Ülo Pikkov
7. Liina Normet
8. Toomas Uibo
9. Taavi Toom
10. Grigore-Kalev Stoicescu
11. Igor Taro
12. Tiit Elenurm
13. Kristiina Tõnnisson
14. Marek Reinaas
15. Einar Visnapuu
16. Monika Salu
17. Nikita Lumijõe
18. Ahti Puur
19. Annes Naan
20. Ruslan Trochynskyi
21. Ando Kiviberg
22. Koit Kelder
23. Aleksandr Širokov
24. Terje Bachmann
25. Mart Sander
26. Jana Pavlenkova
27. Pirko Konsa
28. Kadri Haller-Kikkatalo
29. Joel Jesse
30. Kalle Kallas
31. Aleksei Jašin
32. Pille Tsopp-Pagan
33. Erik Vest
34. Aare Lapõnin
35. Jaak Laineste
36. Evelin Pärl
37. Marko Teiva
38. Toomas Kasemaa
39. Julia Rustamova
40. Siiri Lehtmets
41. Sirje Niitra
42. Krister Kallas
43. Jüri Käosaar
44. Jüri Lehtmets
45. Svetlana Skrebneva
46. Elmu Koppelmann
47. Toomas Pajula
48. Merlis Pajustik
49. Darja Berestova
50. Angelika Naris
51. Kadi Ploom
52. Karin Kaup-Lapõnin
53. Pavel Starkov
54. Madis Viise
55. Jaanika Roosman
56. Are Selge
57. Jüri-Ott Salm
58. Janno Kuldkepp
59. Marju Mäger
60. Ülle Pärl
61. Leino Mägi
62. Marianna Kaat
63. Margus Pärsik
64. Lauri Vaiksaar
65. Andres Ingerman
66. Henry Sinivee
67. Hilje Savolainen
68. Margot Roose
69. Lars Uus
70. Krista Sildoja
71. Sigrit Roosileht
72. Anu Uibo
73. Tiit Papp
74. Kaare Põder
75. Stanislav Tituško
76. Tiia Piirimees
77. Marek Karm
78. Marko Nummert
79. Mikk Mäesaar
80. Sandra Järv
81. Karin Jõks
82. Ave Talu
83. Maarika Kukk
84. Ivar Soone
85. Valeri Ivanov
86. Anne Kahru
87. Hillar Joon
88. Mihhail Derbnev
89. Toomas Tepomes
90. Ülle Kask
91. Piret Kürbis
92. Arko Okk
93. Ismail Mirzojev
94. Ahto Neidek
95. Herko Sunts
96. Martin Vahimets
97. Mati Tiimus
98. Hanno Püttsepp
99. Maarika Neilinn
100. Aleksandr Maiorov
101. Raivo Mererand
102. Elina Bratšun
103. Raul Alliksaar
104. Väino Uibo
105. Triin Sihver
106. Margit Lail
107. Andri Simo
108. Ahti Kallaste
109. Eduard Finagin
110. Jaak Raie
111. Kirill Avdejev
112. Jevgeni Korlevski
113. Nadezda Gretšnevkina
114. Katrin Jõgeva
115. Moonika Siruli
116. Karoliina Oona Ranne
117. Tatjana Jürgen
118. Tarmo Valgepea
119. Ronald Laarmaa
120. Tanel Tein
121. Epp Petrone
122. Keith Siilats
123. Tarmo Tamm
124. Priit Alamäe
125. Margus Tsahkna