Eero Torger jääb vahi alla

 (23)

Tallinna linnakohus jättis Merle Partsile kogemata püstolist kuuli kaela tulistanud Eero Torgeri teisipäeval kuni mai lõpuni vahi alla.

Kohtu määruse järgi peab Torger olema vahi all vähemalt kuni 31. maini, ütles kohtunik Violetta Kõvask BNS-ile.

Keskkriminaalpolitsei esitas teisipäeval Torgerile süüdistuse tulirelva ebaseaduslikus omandamises, hoidmises ja kandmises, mille eest võib kohus teda karistada kuni viieaastase vangistusega.

Riigiprokurör Andres Ülviste sõnul on senine uurimine näidanud, et Torger laskis Partsi kogemata, mistõttu ei olnud talle alust tulistamises süüdistust esitada.

"Torgerile oleks saanud ettevaatamatuse tõttu tulistamise eest süüdistuse esitada vaid juhul, kui laskmisega oleks kaasnenud kannatanu ülirasked kehavigastused. Seda aga ei juhtunud," ütles Ülviste BNS-ile.

Torger tulistas Partsi 31. märtsi õhtul Tallinnas Aatriumi sisustuskaubamaja parklas. Mehe ülekuulamistel selgus, et lask oli juhuslik. Torger põgenes kuriteopaigalt, kuid ta vahistati kaks tundi pärast tulistamist Mustamäe haigla naabrusesse jääva Audentese spordikooli lähistel.

Eesti Päevalehe andmeil võis Torger spordikooli juures oodata kaelast kergelt haavatud kohtunikku lootuses, et naine lastakse pärast esmaabi andmist haiglast välja. Pärast vahistamist näitas Torger politseile ette koha, kuhu ta oli visanud ebaseadusliku relva.

Pärast Torgeri vahi alla võtmist talle tehtud ekspertiis näitas, et mees oli tarvitanud kokaiini.

Keskkriminaalpolitsei direktor Andres Anvelt märkis juba vahetult pärast Torgeri vahistamist, et mees käitus imelikult ja tal oli silmaga nähtav narkojoove. Politsei võttis mehelt kohe vereproovi, mille vastus saabus möödunud reedel.

Haldusõigusrikkumiste arhiivist selgus, et kohtunik Partsi sõber Torger tabati 2000. aastal tuntud autovargale kuulunud Mercedes-Benzi roolis liikluseeskirja rikkumiselt.

Sõiduauto, millega Torger kiirust ületas ja ülekäigurada eiras, kuulub Aleksei Hanile, kes aasta tagasi oli väidetavalt Tallinna aktiivsemaid autovargaid, kelle tabamiseks kriminaalpolitsei kõvasti pingutas. Pärast abiellumist kadus Han politsei silmapiirilt ja elab väidetavalt Ukrainas.

Samuti on Torger tunnistanud, et tundis hästi Hispaanias narkoäri ajanud eestlast Andres Sumilit.