Eerik-Niiles Kross teenis Gruusia sõjaga miljoneid

 (140)
Eerik-Niiles Kross teenis Gruusia sõjaga miljoneid
Päevaleht/Pressifoto, Marko Mumm

Eesti koordinatsioonibüroo endise direktori, president Lennart Meri nõuniku ja diplomaadi Eerik-Niiles Krossi juba aastaid Gruusia valitsusasutusi nõustanud osaühing Trustcorp suurendas mullu Vene-Gruusia sõja aastal käivet üle 70 ning kasumit ligikaudu 56 protsenti.

2007. aastal oli Krossi grusiinidele nõuandeid jagava osaühingu käive kõigest 8 miljonit krooni. Eelmisel aastal kerkis see aga tervenisti 27,5 miljoni kroonini.

Tunamullu teenis Kross kasumit 4,3 miljonit, mullu aga juba 7,7 miljonit krooni.

Kross kirjutab OÜ Trustcorpi 2008. aasta aruandes, et "konsultatsiooniteenuste järele, eriti Lõuna-Kaukaasia ja Balkani regioonis on jätkuvalt väga suur nõudlus. Tegemist on arenevate regioonidega, kus olukordade lahendamine ja reformide läbiviimine nõuab kogenud ekspertide abi. OÜ Trustcorp on seniste klientide silmis suutnud enda võimekust tõestada. See kindlustab jätkuva vajaduse OÜ Trustcorp pakutavate teenuste järele ning avab võimalusi uute lepingute osas uute klientidega."

Neli protsenti osaühingu müügitulust tuli Eestist ning 96 protsenti Gruusiast.

President Toomas Hendrik Ilves andis mullu Valgetähe III klassi teenetemärgi Krossile põhjendusega, et endine riigi luurekoordinaator on aidanud Eestit NATOga liita.