Eerik-Niiles Kross rajab luksus-vanadekodu

 (51)
Eerik-Niiles Kross
ETA FOTO

Keila külje all avab järgmisel kevadel avab uksed suurejooneline eakatekodu Villa Benita, mille rajajateks on endine luurejuht Eerik-Niiles Kross , tema abikaasa Terje Kross ja ärimees Margus Linnamäe.

Keila vallavanem Kadri Kreisman ütleb SL Õhtulehele, et kolmapäeval läheb detailplaneering volikogusse kehtestamiseks. “Me oleme nende lahendusega nõustunud ja teenuse järele ilmselt vajadus on,” vihjab ta sellele, et valla hooldekodus Karjakülas on järjekord ukse taga. “Aga nemad (uue eakatekodu rajajad) ootavad sinna ehk veidi maksujõulisemat klienti.”

Projekti tegevjuht Terje Kross on varem portaalile Meditsiiniuudised Online öelnud, et ideed luua Eestisse väärikat vananemist võimaldav eakatekodu on ta endas kandnud üle kümne aasta.

Kui palju hakkab maksma kodu Villa Benitas, on praegu vara öelda. Niisugustes kodudes maksab üks kuu 3000–11 000 krooni.

Ridaelamusse tulevad avarad, kuni 28ruutmeetrised toad.

Inimene sisustab toa oma soovi kohaselt, ta võib kaasa tuua mööbli, nipsasjad, maalid jne. Ka väiksema kodulooma, kui ta suudab tema eest hoolitseda.

Ridaelamu igal korteril on omaette sissepääs rohelise õuenurgaga, kus võib ka lilli kasvatada. Maja lähedal on suur õunaaed ja marjapõõsad, grillikohad ja puhkenurgad.

Niitväljale rajatava eakatekodu maksumus küünib 100 miljoni kroonini.