Eelnõu lõdvendab hotellidele kehtivaid nõudeid

 (1)
Viru hotell
Viru hotellFoto: Tiit Blaat

Turismiseaduse muutmise eelnõu kaasajastab ja vähendab nõudeid majutusettevõtetele, muu hulgas kaob hotellidele tärnide andmine ning külastajate registreerimine muutub elektrooniliseks.

Majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi neljapäeval kooskõlastusringile saadetud eelnõuga vähenevad majutusettevõtetele kehtivad nõuded ja nende täitmisega seotud kulud, vahendab ERRi uudisteportaal.

Eelnõu seletuskirja järgi on majutusettevõtte liikide loetelu ja liikide määratlused püsinud muutmata kujul ligi paarkümmend aastat, samas kui teenuse pakkumises ja tarbimiskäitumises on samal ajal toimunud mitmeid muudatusi.

Üha populaarsemaks on muutunud teenuste vahendamise platvormid, tekivad ja arenevad uued ärimudelid, lisanduvad iseteenindusega lahendused ja ilma kohapealse personalita majutusettevõtted nagu automaathotellid.

Turismiseadusesse ei ole kavandatud jagamismajanduse spetsiifiliste nõuete lisamist, uute piirangute kehtestamise asemel on valitud suund tavaettevõtlusele esitatud nõuete leevendamiseks.