"Kaitsepolitsei edastas kriminaalasja materjalid läinud nädalal prokuratuuri. Viime läbi viimaseid toiminguid ning peagi edastame kriminaalasjas kogutud tõendid kaitsjatele tutvumiseks," ütles Delfile juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.

Märtsi algul rääkis riigi peaprokuröri Lavly Perling Eesti Päevalehele antud intervjuus, et Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud ja Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare kriminaalasjas suur osa tööd tehtud.

"Seega saab öelda, et väga suur osa tööd on tehtud. Nüüd peab uurimisasutus veel veidi tööd tegema. Seejärel algab etapp, kus tuleb koostada süüdistused, ja siis saame asja kohtusse saata," kinnitas Perling.

15. märtsil esitati Edgar Savisaarele kahtlustus suures ulatuses keelatud annetuse vastuvõtmises MTÜ-le Eesti Keskerakond ning MTÜ-le Eesti Keskerakond kui juriidilisele isikule esitati kahtlustus keelatud annetuse vastuvõtmises suures ulatuses. Keelatud annetuste kahtlustus on seotud ühe uuritava altkäemaksu episoodiga.

Samuti esitati 15. märtsil Savisaarele kahtlustus suures ulatuses rahapesus. Kahtlustuse järgi varjas Savisaar ühes Šveitsi pangas ligi 192 000 eurot, millest ligi 174 000 kasutas ta eesmärgiga varjata vara ebaseaduslikku päritolu ja tegelikku omanikku. Rahapesu puudutava episoodi uurimist alustati 2011. aastal ning see liideti altkäemaksude võtmist puudutava kriminaalasja juurde.

Seega on Edgar Savisaarele nüüdseks esitatud kahtlustus neljas altkäemaksu võtmise episoodis, suures ulatuses rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastuvõtmises.

Talle altkäemaksu andmises kahtlustatakse ärimees Alexander Kofkinit, Admiraliteedi arenduse eestvedajat Hillar Tederit, ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanikku Aivar Tuulbergi ja Silikaat Grupi omanikku Vello Kunmani.

Endine tipp-poliitik ja praegune Silikaat Grupi nõunik Villu Reiljan on kahtlustatav Savisaarele altkäemaksu andmise vahendamises ning Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot kahtlustatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele.