Edgar Savisaare jaoks rajatakse invaliftid, maksumus 528 000 eurot

 (94)
Tallinna, linnavalitsus, volikogu ja residentsid
Foto: Karli Saul

Homsel linnavolikogu istungil arutatakse Tallinna linna lisaeelarvet, milles eraldataks 528 000 eurot invaliftide ehitamiseks linnavalitsuse ja volikogu tööruumidesse.

Tallinna linnavolikogu rahanduskomisjoni liikme Õnne Pillaku sõnul on lisaeelarves invaliftide tarvbeks tõesti planeeritud 528 000 eurot.

"Reformierakonna fraktsioon on liikumispuudega inimestele juurdepääsu loomistest linnavalitsusse, volikogusse ja raekotta on räägitud juba aastaid. See, et linnavalitsus on lisaeelarves ette näinud 528 000 eurot invaliftide loomiseks kolme Tallinna esindushoonesse on iseenesest õige," ütles Pillak.

Tema sõnul peaks aga esmatähtis olema kõikide tallinlaste heaolu ja elukeskonna paremaks muutmine, mitte üksnes linnajuhtide elu mugavaks tegemine. "Teisisõnu kurb on see, et seda vajalikku investeeringut ei ole tehtud varem ning on suures osas initsieeritud Edgar Savisaarega juhtunust, mitte kõigi liikumispuuetega inimeste vajadusest," leidis Pillak.

Tähtaega, millal liftid peavad valmis olema, Pillak ei teadnud, kuid eeldas, et küllap on see planeeritud võimalikult kiiresti.