Edgar Savisaar viidi varahommikul haiglast koju Hundisilmale

 (98)
Edgar Savisaar viidi varahommikul haiglast koju Hundisilmale
Foto: Karli Saul

Tallinna linnapea Edgar Savisaar viidi Tallinnast Magdaleena haiglast koju Hundisilmale täna varahommikul.

Keskerakonna pressiesindaja Taavi Pukk ütles, et tänasest algas Savisaare kodune režiim täies mahus.

Vastavalt graafikule ja kokkulepetele peab linnapea edaspidi käima haiglas taastusravil. Hundisilmale läheb ka taastusravi spetsialist, kes vaatab, et ravi kulgeks nii nagu ette nähtud, kuid kas ta püsivalt Hundisilmal asuma hakkab, ei osanud Pukk veel öelda.

Hundisilma talus on tehtud isegi ümberehitustöid, et peremehel edaspidi mugav oleks. Näiteks tehti ukseavad suuremaks, nii et vajadusel saab seal ka ratastooliga liikudes hakkama.

Keskerakonna juhi, Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõber, Jõgeva haigla juht Peep Põdder ütles Delfile aprilli lõpus, et Savisaar paraneb jõudsalt ning augusti alguseks on meer usutavasti tööl tagasi.

19. märtsil viidi Savisaar Tartu ülikooli kliinikumi intensiivraviosakonda. 23. märtsil tehti talle operatsioon, mille käigus amputeeriti tema parem jalg ülaltpoolt põlve.

Arstide sõnul leiti Savisaare organismist streptokokk, mis oli kahjustanud kudesid sedavõrd, et amputatsioon oli vältimatu.

Keskerakonna esimees kogus 2015. aasta riigikogu valimistel 25 057 häält, mistõttu sai ta rahvalt tugeva mandaadi. Paraku sattus Savisaar paar nädalat pärast valimisi ning enne riigikogu praeguse koosseisu ametisse astumist haiglasse.

Küsitlus #118543