Edgar Savisaar mälestab tütre ristiisa Harry Männilit

 (53)
Harry Männil
Foto: Sven Arbet

Tallinna linnapea Edgar Savisaar avaldab kaastunnet seoses Harry Männili surmaga tema perekonnale ja lähedastele.

Savisaare sõnul oli Harry Männil väliseesti väga tuntud majandustegelane, kes omas suurt rahvusvahelist mõjuvõimu, sealhulgas Ladina-Ameerika majanduses ja äriettevõtluses.

Männili jaoks oli Eestil eriline tähtsus 90-aastate alguses, kui ta oli Edgar Savisaare valitsuse juures majandusküsimuste välisekspert, samuti Peaministri majandussõprade klubi esimees, kuhu kuulusid tõeliselt kaalukad majandusinimesed, kes nõustasid tol ajal Eestit turumajanduse ülesehitamise küsimustes.

„Tal oli palju rahvusvahelisi sidemeid, mida taasloodud Eesti riik vajas ja ta andis neid lahkelt meile ka edasi. Männil koondas enda ümber väliseesti majandusringkonnad, kes seni olid poliitika vastu üsna ükskõiksed olnud. Kainete mõtlejatena mõistsid nad väga hästi, et kõik algab majanduslikust iseseisvusest ja sõltub reformide edukusest. Ta oli väliseestlaste seltskonnast üks neid, kes oli selgelt Rahvarinde poole peal,“ meenutas Savisaar.

Harry Männili toonast rolli Eesti riigi ja majanduse ülesehitamisel on kirjeldatud põhjalikult Savisaare raamatus Peaminister.

Viimati külastas Männil Eestit 2008. aastal, kui ta viibis koos perega ka Hundisilmal jaaniõhtul. Harry Männil on ka Savisaare noorema tütre Rosina ristiisa.

Harry Männil sündis 17. mail 1920 aastal Tallinnas. Õppis 1940-43 Tartu ülikoolis majandusteadust ja Helsingis ärijuhtimist.

Harry Männili perekonna teatel lahkunu tuhastatakse ja urn jääb Motiloniasse, tema villasse Costa Rical.