Digilevi võib jääda kättesaamatuks sadades kodudes

 (24)
Digilevi võib jääda kättesaamatuks sadades kodudes
Päevaleht/Pressifoto, Marko Mumm

Kuigi digitaaltelevisioonile ülemineku valitsuskomisjon teatas paari nädala eest, et sisuliselt oleks Eesti juba praegu valmis digitaaltelevisioonile üle mine­ma, saabub nii digivõrku arendavale Levirale kui ka tehnilise järelevalve ametile pidevalt teateid, et puuduliku digilevi tõtu ei hakka telerid siiski mängima.

Tehnilise järelevalve ameti elektroonilise side teenistuse juhataja Priit Soomi sõnul on üle Eesti praegu tõesti sadu või isegi tuhandeid majapidamisi, kuhu kvaliteetne digitaalne telepilt ei jõua, kirjutab eesti Päevaleht.

„Seadus kohustab siiski, et kõikjal Eestis oleks ka pärast 1. juulit 2010 võimalik telerit vaadata,” lisas Soom, kuid ei osanud öelda, kui paljud inimesed digitaaltelevisiooniajastu saabudes telerivaatamise võimalusest ilma jäävad.

Ka digitaaltelevisioonile ülemineku valitsuskomisjoni esimees Jüri Pihel saab iga päev inimestelt pretensioone, et digilevi kvaliteet pole tagatud.

Piheli sõnul algavad hädad enamasti loodusest: signaali levikut takistavad näiteks kõrged puud või künkad. Selliste kohtade avastamiseks sõidavad mööda Eestit ringi kolm bussi, mis teevad mõõtmisi ja kontrollivad ka inimestelt saabunud kaebusi.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevaleht Online’is