Diakooniahaigla: eutanaasia seadustamiseks on Eestis liiga vara

 (28)
Vändra Tervisekeskus
Foto: Rauno Volmar

Tallinna diakooniahaigla juhataja Jelena Leiburi hinnangul ei ole Eesti eutanaasia seadustamiseks veel valmis ning enne tuleb panna tugevatele alustele sümptomaatiline ravi.

Kui Eestis on eutanaasiale kaasaaitamine kriminaalkorras karistatav, siis näiteks Hollandis, Belgias, Luksemburgis ja Šveitsis on eutanaasia seadustatud. Tuleb aga rõhutada, et eutanaasia seadustanud riikides eelnes legaliseerimisele aastatepikkune debatt ja ühiskondlikud liikumised, vahendas ERRi uudisteportaal.

"See on teema, millel võiksid ja peaksid kõik ühiskonna grupid arutlema ja oma seisukoha kujundama ning selle ka välja ütlema, aga sellega ei peaks kindlasti kiirustama," ütles sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna juhataja Heli Paluste.

"Eutanaaasia kui sellise vastu ma põhimõtteliselt ei ole, aga praegu Eestis on küll selle jaoks liiga vara, sest enne tuleks ära teha kõik muu, mis inimeste jaoks vajalik, näiteks palliatiivne ravi - see sümptomaatiline ravi tuleb panna ikka täelikult tugevatele alustele," selgitas Tallinna diakooniahaigla juhataja Jelena Leibur.