Demokraatide ühendus otsustas Michalit mitte umbusaldada

 (66)
Keskerakondlaste välja astumine
Foto: Rene Suurkaev

Demokraatide ühendus otsustas täna pärast justiitsminister Kristen Michaliga kohtumist, et ei ühine ministri umbusaldamisega, kuna sel oleks kaalu vaid siis, kui opositsioon oleks ühtne.

Riigikogu liige ja Demokraatide ühenduse esimees Rainer Vakra ütles Delfile, et kui umbusaldus riigikogus läbi kukuks, annaks see justiitsministrile uue mandaadi ja tema tegevusele heakskiidu.

"Kahjuks on Keskerakond oma ootamatu ja mõistetamatu sammuga asunud koalitsiooni toetama ja purustanud Eesti parlamendi opositsiooni ühtsuse," tegi Vakra etteheite endise koduerakonna aadressil.

"See on kahjulik Eesti riigile, sest tugeva opositsiooni olemasolu hoiab valitsuse erakondi kontrolli all ja tagab demokraatia olemasolu."

Vakra sõnul on demokraatide ühenduse liikmed samal seisukohal president Toomas Hendrik Ilvesega ja lähtudes euroopalikust poliitilisest kultuurist peaks justiitsminister ise tagasi astuma.

"Uurimise algatamistest on möödunud juba neli kuud, mis tähendab, et loodetavasti lähiajal tuleb õiguskaitseorganite poolt ametlik otsus," lisas Vakra, et umbusaldamise asemel oodatakse ära prokuratuuri seisukoht.