Suurettevõtja tõrjus kahtlusi, nagu tema volikogusse kandideerimise ajendiks oleks soov mõjutada oma koolide haldamise lepingu käekäiku. Neid on lubanud ümber vaadata nii Keskerakonna kandidaat Taavi Aas kui ka Reformierakonna pretendent Kristen Michal.
“Seda minu tänase tegevusega seostada on väga lühinägelik. Minul on Tallinnaga suhteliselt vähe lepinguid. See on avalik leping, mis kehtib juba kümme aastat. Igaüks, kes seda täna kritiseerib, võib seda lugeda. Ma olen aru saanud, enamus kritiseerijaid ei ole viitsinud seda lugeda ja igat lepingut saab alati lõpetada,” sõnas Sõõrumaa.
“Nii väike mees ma ka nüüd pole, et ma ühe lepingu pärast hakkan pea ees tormama tegevusvaldkonda, mis mul oleks vastukarva,” lisas ta.
Küsimusele, kuidas käitub Sõõrumaa olukorras, kui tema poliitilise tegevuse ja linnaga sõlmitud halduslepingu vahel tekib konflikt, vastas ta, et käitub nii nagu on seda terve elu teinud. “Kui mul tekib huvide konflikt, siis taandan ennast ja astun sellest ruumist ja vestlusringkonnast välja. Olen seda terve elu teinud ja teen ka edaspidi nii.”
Sõõrumaa ei näe probleemi selles, et juhib poliitika kõrval ka Eesti Olümpiakomiteed (EOK) ja rõhutas, et peaaegu kõik varasemad olümpiakomitee juhid on olnud tegevpoliitikud. Aasta tagasi toimunud EOK presidendi valimistel kaitses ta seisukohta, et tegevad ministrid ei tohiks olla täitevkomitee liikmed. Tema sõnul peaks vältima olukorda, kus rahandus- või kultuuriminister on samal ajal ka täitevkomitee liige ja teeb iseenda jaoks otsuseid. “Aga kui poliitik on mõnest muust valdkonnast, siis seal ei ole kunagi vastuolu olnud.”
Varasemalt pikema visiooni vajalikkusest Tallinnas rääkinud Sõõrumaa ütles Delfile, et pealinnas võib küll paljude asjadega rahul olla, kuid kaugemale vaatamist nõuab kesklinna planeerimine. “Kui inimene satub Tallinnasse, võõras inimene eriti, siis ta näeb ilusat vanalinna ja seda, et Tallinn asub nii mere ääres, et praktiliselt võid sõita kesklinna, aga samal ajal pole sul mere juurde asja,” tõstatas ta probleemi.