DELFI VIDEO: Uus jahiseaduse eelnõu lubab hüvitada jahiulukite tekitatud kahju

 (10)
DELFI VIDEO: Uus jahiseaduse eelnõu lubab hüvitada jahiulukite tekitatud kahju
Päevaleht/Pressifoto, Terje Lepp

Riigikogu keskkonnakomisjoni tänasel istungil oli põhjalik arutelu uue jahiseaduse eelnõu üle, keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul sätestab seadus jahiulukite tekitatud kahju hüvitamise.

Seadust on ette valmistatud viimase nelja aasta jooksul koostöös asjaomaste instantsidega. Ettevalmistuse käigus on jõutud nii jahimeeste kui ka maaomanike huvide tasakaalustatud arvestamiseni.

Eelnõuga pakutakse asjaosaliste tõstatud jahinduse probleemidele terviklik ja tasakaalustatud lahendus, millega soovitakse suurendada nende kindlustunnet. Eelnõu vastuvõtmisel seadusena laheneb ka antud hetkel päevakorras oleva 64 rendijahipiirkonnaga seotud probleemid.

Valitsuse esitatud jahiseaduse eelnõu sätestab jahipiirkonna moodustamise ja kasutamise, jahiulukite seire, küttimismahu ja -struktuuri ning muud jahipidamise alused, määrab kindlaks jahipidamisõigust tõendavad dokumendid, sätestab jahiulukite tekitatud kahju hüvitamise ning riikliku järelevalve ja vastutuse.

Seaduse jõustumine on kavandatud 2013. aasta 1. märtsile.

Uut jahiseaduse eelnõu tutvustas komisjonile keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.

Seotud lood:

"Uus jahiseaduse eelnõu on keskkonnakomisjonile alanud kevadistungjärgu üks olulisemaid eelnõusid ja seda menetletakse vajaliku põhjalikkusega kõikide osapoolte osavõtul," rõhutas komisjoni esimees Tõnis Lukas.

"Kui kehtiva jahikorraldusega on eriti rahul jahimehed, kes nimetavad seda Euroopa parimaks jahiseaduseks, siis keskkonnakomisjoni eesmärk on teha seadus selliseks, et ka maa ja metsaomanikel oleks võimalik kaasa rääkida nende maal ja metsas toimuvate tegevuste juures, saades vajadusel korralikku kompensatsiooni," rääkis viimaseid päevi riigikogus töötav Lukas.

Komisjon tegi ettepaneku lülitada eelnõu esimene lugemine täiskogu 23. jaanuari istungi päevakorda ja lõpetada esimene lugemine.