DELFI VIDEO: Taavi Rõivas vastas Narva elanike küsimustele: "Teie väide, et meil siin kuskil mingi hüsteeria on, see on pehmelt öeldes liialdatud"

 (188)
Peaminister Taavi Rõivas Narvas
Foto: Sergei Stepanov, NPA

Peaminister Taavi Rõivas lõpetas oma eilse visiidi Ida-Virumaale Tartu ülikooli Narva kolledžis, kus ta kohtus piirilinna elanikega ja vastas nende küsimustele.

Kohtumisel võttis sõna ka Narva Energia ametiühingu juht Vladimir Aleksejev, kes küsis Rõivaselt, et kas tuleks teha lõpp sellele, et Balti riikide, Euroopa Liidu ja USA poliitikud on üles kütnud Venemaa-vastase hüsteeria.

Selline küsimus kutsus saalis esile aplausi ja peaminister vastas sellele järgnevalt: "Kus te näete seda hüsteeriat? Ma arvan, et meil on väga sõbralik ja üksmeelne vestlusring. Ma arvan, et Teie hinnang on tugevalt liialdatud. Teiseks, mina ei usu, et Eestit keegi ründab. Ma ei usu, et see on isegi teoreetiliselt võimalik, sest Eesti on maailma kõige tugevama sõjalis-poliitilise liidu liige ja miks peaks keegi sedavõrd rumal olema, et isegi mõtlema Eesti ründamisest. Nii et me võime selle jutu sinnapaika jätta ja see Teie väide, et meil siin kuskil mingi hüsteeria on, see on pehmelt öeldes liialdatud."