DELFI VIDEO: Taavi Rõivas: NATO tippkohtumisel soovime saavutada liitlaste senisest püsivamat ja suuremat kohalolekut Eesti pinnal

 (20)
Valitsuse pressikonverents
Valitsuse pressikonverentsFoto: MARI LUUD

Peaminister Taavi Rõivas ütles täna valitsuse pressikonverentsil, et Eestis ei pea püsivalt kohal olema 10 000 liitlaste sõdurit, kuid Eesti huvides on tagada riigi julgeolek koos liitlastega.

"Mida me üksi ei suuda, seal peame taotlema liitlaste tuge," rääkis Rõivas. Tema sõnul on Eestil konkreetsed taotlused, millega NATO tippkohtumisele minnakse, kuid täpsemalt ta nendest ei rääkinud. "Kõik meie soovid mahuvad alusleppe tõlgenduste alla," sõnas ta.

NATO tippkohtumisel soovib Eesti peaministri sõnul saavutada liitlaste senisest püsivamat ja ka senisest suuremat kohalolekut Eesti pinnal, aga ka regioonis tervikuna.

"Me soovitame, et see roteerumine, mida ei tõlgendata püsiva baasina, oleks pidev," ütles Rõivas Delfile. "Lisaks me soovime, et jätkuks ka maavägede kohalolek."

Rõivas avaldas lootust, et kui praegu on Eestis 150 USA sõjaväelast, siis peale NATO tippkohtumisel tehtud otsuseid see kohalolek laieneb.

USA president Barack Obamaga kohtumisel on tema sõnul peateemiseks jututeemaks julgeoleku tagamine kogu Euroopas, aga loomulikult ka Eestis.