DELFI VIDEO: Siret Kotka Hundisilma arvete tasumisest: need on minu isiklikud asjad

 (167)

Riigikogu liige Siret Kotka ütles täna pärast Keskerakonna juhatuse koosolekut kommenteerides Hundisilma arvete maksmist, et ta ei soovi seda infot avalikkusega jagada, jättes vastamata küsimuse, kust ta selle raha sai.

"Need on minu isiklikud asjad ja ma ei soovi seda avalikkusega jagada, aga teiseks on tegelikult ka see, et kuna on käimasolev kriminaalprotsess, siis kõige parema tahtmise juures ma isegi ei tohi teiega nendest asjadest rääkida," lausus Kotka, kes enese kinnitusel pole seda infot ka erakonnakaaslastega jaganud.

Riigiprokurör Laura Vaik avalikustas eile hommikul Tallinna ringkonnakohtus toimunud istungil, et Savisaare ja tema elukoha Hundisilma talu varjatud arveid on tasunud umbes kümmekond isikut kokku üle 165 000 euro ulatuses.

Riigikogu liige Siret Kotka on maksnud Savisaare eest 14 034 eurot ja 69 senti ning Tallinna linnapea nõunik Moonika Batrakova 67 298 eurot ja 30 senti. Batrakova on paberite järgi kulutanud Savisaare ülalpidamiseks üle poole oma sissetulekust, mis prokuröri sõnul pole usutav.

Näiteks ei maksnud Savisaar ise Hundisilma talu elektri, prügiveo ja muude hoolduskulude eest.