DELFI VIDEO: Rõivas kinnitab, et referendum kreeklastele paremaid läbirääkimistingimusi ei loo

 (22)
Valitsuse pressikonverents 30.06.2015
Valitsuse pressikonverents 30.06.2015Foto: Madis Kallas

Kreeka valitsus loodab, et võlausaldajate pakutud tingimuste panemine rahvahääletusele ja sellele vastukampaania tegemine aitab neil saavutada võlausaldajatega läbirääkimistel paremad tulemused. Rõivas kinnitas, et see plaan ei tööta.

Rõivas ütles, et nii Euroopa rahandusministrid kui peaministrid veetsid eelmisel nädalal sisuliselt terve nädala Brüsselis ja pingutasid selle nimel, et pakkuda Kreekale võimalusi reformideks ja kokkulepeteks, et täita eeldusi, mida Kreekale seati.

Laenud olid tingimuslikud ja nende saamiseks pidi Kreeka oma kodutöö ära tegema.

Rõivas kritiseeris Kreeka uue valitsuse käitumist. Kreeka uuel valitsusel oli pool aastat võlausaldajatega läbi rääkimiseks, et tutvustada oma mõtteid olukorra lahendamiseks. Kahjuks Kreeka keeldus eelmisel nädalal viimasel hetkel kokkuleppest, mis talle pakuti.

Rõivas ütles, et Kreekale soovitati selliseid asju nagu käibemaksuerandite vähendamine, pensionisüsteemi jätkusuutlikkuse suurendamine, mida Eesti on teinud ilma välise surveta, sest see on mõistlik ja tagab meile korras ühiskonna. Seetõttu ei tasu rääkida ka sellest, et Kreekale esitatakse ultimaatumeid.