DELFI VIDEO: Prokurör: Viljandi koolitulistamises süüdistatava kahetsus ei olnud puhtsüdamlik

 (47)

„Leidsin kohtuliku uurimise tulemusel et ei ole ühtegi kergendavat asjaolu,“ põhjendas Hänilene Delfile maksimaalse karistuse nõudmist oma õpetaja tapnud alaealisele. „Minu seisukoht on, et süüdistatava kahetsus ei olnud puhtsüdamlik.“

Lõuna ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Kaire Hänilene ütles täna pärast kinnist kohtuistungit, et õpetaja ei andnud alust tema suhtes vägivaldseks käitumiseks ega provotseerinud süüdistatavat ei varem ega kuriteo toimepanemise päeval.

Prokuröri sõnul kinnitavad kohtus uuritud tõendid seda, et süüdistatav pani kuriteo toime ette planeeritult ja põhjalikult läbimõeldult. Hänilene palus noormehe talle esitatud süüdistuses süüdi tunnistada ja mõista talle 10-aastane vangistus. Prokuröri arvates tuleb noormeest tema süü suurust arvestades karistada maksimaalses karistusmääras, mida seadus võimaldab. Prokuröri hinnangul antud juhul kergendavad asjaolud puuduvad, kuna süüdistatava kahetsust ei saa pidada puhtsüdamlikuks.

Viljandi Paalalinna koolitulistamises mullu 27. oktoobril hukkus 56-aastane saksa keele õpetaja Ene Sarap. Tulistamine toimus tunni ajal, lisaks süüdistatavale noormehele viibis klassis veel neli õpilast, kes viga ei saanud.