DELFI VIDEO: Põhja-Tallinna elanik: Boroditš teab, mida teha, aga Savisaar on ikka targem

 (67)
DELFI VIDEO: Põhja-Tallinna elanik: Boroditš teab, mida teha, aga Savisaar on ikka targem
Foto: Arno Mikkor, Eesti Päevaleht

Eile astus Keskerakonnast välja kaheksa liiget, nende seas ka Põhja-Tallinnast esinumbrina riigikokku valitud Deniss Boroditš. Delfi venekeelne toimetus uuris linnaosa elanikelt, mida nad oma saadiku käitumisest arvavad.

Vene Delfiga kõnelenud inimesed rääkisid, et nad on Deniss Boroditši lahkumisest nördinud. "Me arvame, et Savisaar on palju targem kui tema. Me toetame Savisaart," rääkis üks tänaval küsitletutest.

Ühe Põhja-Tallinna elaniku sõnul oli erakonnast lahkumine saadiku enda soov. Ta ei usu, et sellel oleks aga mingi poliitiline mõju. Ta kõneles, et Keskerakond tähendab tegelikult Edgar Savisaare isikut ning paljud toetavad seda, mida Savisaar Tallinna teeb.

"Sellest, mida Savisaar Tallinnas teeb, on paljudel abi," kõneles ta ja tõi näiteks tasuta transpordi ning pensionäridele makstava lisatoetuse, mis võimaldab neil vähemalt kord aastas ots-otsaga kokku tulla. Sellist toetust valitsuselt ta enda sõnul ei näe. Samuti meenutas too inimene 1991. aastat ja Eesti taasiseseisvumist, mida paljud venelased on toetanud.