DELFI VIDEO | Perearst: loodame, et koroonavaktsiin võimaldab meil oma päriselu juurde tagasi minna

 (85)

"Väga hea tunne on. Isegi süstimine oli seekord täiesti valutu, nagu poleks midagi juhtunud," ütles Eesti Perearstide Seltsi esinaine Le Vallikivi veerand tundi peale koroonavaktsiini saamist.

"Loodame, et see võimaldab meil oma päriselu juurde tagasi minna. Võimaldab meil hirmuta minna koju, kartmata, et viime haiguse oma lastele, või vastupidi, et toome selle kodust tööle oma patsientidele," ütles Vallikivi. Samuti lootis ta, et saab inimesi rohkem silmast-silma näha ja vähem kaugkontaktide peale loota.

Kui esialgu vaktsineeritakse tervishoiutöötajaid ja riskirühmade liikmeid, siis kõigile soovijatele hakatakse süsti tegema kava kohaselt järgmise aasta teises kvartalis.

Vallikivi ütles, et tema perearstikeskuses on kolm nimistut ja nende peale on sadu koroonapatsiente või nende lähikontaktseid. Enamik on õnneks haigust kergelt põdenud, koroonasurmasid ei ole tema nimistutes olnud, küll aga on mõned inimesed sattunud raskes seisus haiglasse.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!