DELFI VIDEO: Peeter Ernits ei luba oma häält Keskerakonna valitsuskoalitsioonile

 (167)

Riigikogu liige Peeter Ernits ütles, et kui Keskerakond läheb valitsusse, siis ei saa nad tema hääle peale kindlad olla. Seda isegi siis, kui Keskerakond teeb valitsust ja peaministrikandidaat oleks Jüri Ratas. Tema sõnul lähevad kümnekonna savisaaremeelse riigikogu keskfraktsiooni liikme hääled väga hinda.

Ernits ei välistanud ka seda, et Edgar Savisaar loob omaenda valimisnimekirja. Kas sellega liituks ka tema, ei osanud ta öelda. Kuna ta on Tartumaa piirkonna juht, siis Tartumaal Savisaare nimekirja tegemine tundus talle kahtlase ideena. Ta kinnitas, et Tartumaa on Keskerakonnas eestikeelne, aga väga savisaaremeelne piirkond.

Ernits on rääkinud Keskerakonna lõhenemisest ja lepitusevõimaluste kadumisest juba ammu enne valimisi. Siis ütlesid teised, et Ernits lihtsalt hirmutab, et saavutada endale meeldivat tulemust. Ernits toetas sisevalimistel Savisaart ja seejärel Savisaare soosik Yana Toomi.

Juttu Keskerakonna valitsuse võimalikust mittetoetamist rääkis Ernits enne valimistulemuse selgumist, aga peale hääletamise lõppu, mistõttu valimistulemust tema sõnad enam muuta ei saanud.