DELFI VIDEO: "Me ei taha streikida, me tahame tulemusi ja väljapääsu olukorrast"

 (69)
DELFI VIDEO: "Me ei taha streikida, me tahame tulemusi ja väljapääsu olukorrast"
kaader videost

Tallinna arstide liidu esimees, Ida-Tallinna Keskhaigla gastroenteroloog Toomas Kariis kinnitab, et arstide jaoks pole streik eesmärk omaette, vaid surveabinõu.

"Ega me ei taha streikida, me tahame tähelepanu, me tahame tulemusi ja väljapääsu olukorrast. Streik pole eesmärk omaette, vaid surveabinõu. Tahame, et streik paneks läbirääkimised liikuma. Et tooks haiglate liidu meile laua taha ja et haiglate liit saaks ka oma tagalat kindlustada," rääkis Kariis Delfile.

Arsti sõnul on ohumärgiks, et spetsialistid põgenevad välismaale mitte palga pärast, vaid suure töökoormuse eest.

Vaata videost, mida arstid sotsiaalministrilt ja haiglate liidult ootavad!

Eesti Arstide Liidu ja Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu teatel toimub tervishoiutöötajate streik alates tänasest Põhja-Eesti regionaalhaigla, Ida-Tallinna keskhaigla, Lääne-Tallinna keskhaigla ja Tartu ülikooli kliinikumi plaanilise ambulatoorse arstiabi süsteemis.

Järgmisel nädalal liituvad streigiga Pärnu haigla, Viljandi haigla, Narva haigla ja Kuressaare haigla plaanilise ambulatoorse arstiabi süsteem ja Põhja-Eesti regionaalhaiglas, Ida-Tallinna keskhaiglas, Lääne-Tallinna keskhaiglas ja Tartu ülikooli kliinikumis laieneb streik plaanilise statsionaarse arstiabi süsteemi.

Seotud lood:

Streigi maksimaalne võimalik ulatus on kogu plaanilise arstiabi peatamine Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Narvas ja Kuressaares.

Streigi ajal töötavad kiirabi, erakorralise meditsiini osakonnad ja patsientidele osutatakse vältimatut arstiabi. Plaanilist arstiabi osutatakse kuni 18-aastastele lastele, rasedatele ja onkoloogilist ravi saavatele patsientidele.