DELFI VIDEO: Kross saatis esimese kriitikanoole Ratase suunas - Reformierakond on opositsiooniks valmis

 (86)

Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatide ja IRLi koalitsioonikõneluste eel arvas riigikogu Reformierakonna saadik Eerik-Niiles Kross, et Reformierakond on valmis opositsioonis olekuks. Esimesi kriitikanooli jagus Krossil ka Jüri Ratasele.

Kross märkis, et Reformierakond on olnud intensiivselt opositsioonis näiteks Tallinna linnavolikogus ning pidas ka praegust riigivalitsemises toimuvat murrangut poliitilise elu normaalseks osaks.

"Arvan, et Reformirakonna fraktsioon on riigikogus praegu tõenäoliselt kõige paremini valmis opositsioonis olekuks - meil on selged kõik need valukohad, mis riigis on," kommenteeris Kross.

Krossi sõnul peavad nüüd olulistele küsimustele vastama hakkama uue valitsuse liikmed. "Olen tähele pannud, et peaministrikandidaadi põhiline fraas - ükskõik mis küsimuses - on "ärme kiirustame sündmustest ette". Nii et mingit pööret lubatakse, milline see pööre tuleb, eks siis paistab," kommenteeris Kross.

Pärast intervjuud lisas Kross, et uue valitsusega tuleb nii vasak- kui ka parempööre.

Riigikogu liikmed umbusaldasid täna häältega 63 poolt ja 28 vastu peaminister Taavi Rõivast. Sellega kaasneb ka valitsuse vahetus.