DELFI VIDEO: Kohtus süüdi mõistetud Seli: ma ei ole kuskilt midagi varastanud

 (19)

Harju maakohtus täna süüdi mõistetud Neinar Seli sõnul pole ta kunagi midagi varastanud ja kõik, mis ta on EOK presidendina teinud, oli mõeldud spordi hüvanguks.

"Ma ei ole kuskilt midagi varastanud ja see, mida olen teinud Eesti spordi jaoks, on mulle auasi olnud. Eesti sport väärib suuremat kohtlemist," ütles Seli pärast kohtuistungit ajakirjanikele.

Ta rõhutas, et ei hoia olümpiakomitee juhi kohast kinni. "Mina ei hoia ametist kinni."

Küsimusele, kust leiab ta raha EOK toetuseks, vatsas Seli, et viimati eraldas ta 20 000 eurot omaenda firmast. Olen spordile peale maksnud 50 000-60 000 eurot.

Harju maakohus mõistis täna Tallinna Sadama nõukogu eksjuhi ja Eesti olümpiakomitee presidendi Neinar Seli olümpiakomiteele tehtud annetuse tõttu toimingupiirangu rikkumise eest süüdi.

Selile määrati karistuseks rahatrahv 200 päevamäära ulatuses ehk 17 000 eurot.

Seli lubas Delfi ja Päevalehele antud kommentaaris otsuse edasi kaevata, kuna kohtuotsus on süüdimõistev ja tema endal süüd ei näe. "Meil on kombeks, et esimese astme kohus on esimese astme kohus. Kui on süüdimõistmine, siis toimub see ikkagi kolmes astmes ja loodan, et järgmised astmed on teistpidi," ütles Seli.