DELFI VIDEO: Kadri Simson: dokumendid, mida kapo Savisaare arhiivist leidis, huvitaks kindlasti ajaloolasi

 (111)

Küsimusele, kuidas on linnapea Edgar Savisaare tervis, vastas Simson järgmiselt: "Ma tänase kohta ei tea, aga suhtlesin temaga eile ja ta kõlas olukorda arvestades krapsakalt."

Simson kinnitas oma Keskerakonna volikogu ees peetud kõnes korduvalt, et prokuratuurist eksikombel välja lekkinud suhtekorraldusmemo kinnitas seda, et esitatud kahtlustustel pole põhja all. Delfi küsimusele, kas ta tõesti arvab, et see läbilipsanud dokument avas täie tõe prokuratuuri uurimise sisu kohta, vastas Simson, et memos kirjas olnu oli esimene informatsioon, mis üldse oli võimalik kahtlustuse kohta saada ning see aitas linnavalitsusel seal toodud neli punkti üksipulgi läbi töötada ja kinnitada, et asjad ei ole sündinud nii, nagu kahtlustuses esitatakse.

Küsimusele, kas see ongi siis Simsoni arvates kõik, mis prokuratuuril Savisaare vastu panna on, sõnas Simson, et läbiotsimise käigus leiti kindlasi põnevaid ajaloolise väärtusega dokumente. "Ma usun, et nad Edgar Savisaare arhiivist leidsid huvitavaid dokumente ja ju nad tutvuvad nendega. Kes meist ei tahaks siis Edgar Savisaare arhiivile ligi pääseda, vähemalt ajaloolased küll..."