DELFI VIDEO ja FOTOD: Suur osa Eesti ärieliidist käis Steve Forbesiga kohtumas

 (48)
Ajakirja Forbes peatoimetaja Vallo Toomet kätleb Steve Forbesiga
Ajakirja Forbes peatoimetaja Vallo Toomet kätleb Steve ForbesigaFoto: Hendrik Osula

Omanimelise majandusajakirja Forbes omanik ja peatoimetaja Steve Forbes käis täna eestikeelse Forbesi avamisel Tallinnas ning osales Kadriorus toimunud üritusel, kus oli kohal suur osa Eesti majanduseliidist.

Forbes lausus küsimustele vastates, et hoolimata praegu Euroopas möllavast kriisist on kehvasid majanduspoliitilisi otsuseid võimalik ümber teha. "Näiteks Saksamaa saab pöörduda tagasi selle poliiitika juurde, mida ta ajas 1950., 1960. ja 1970. aastate esimesel poolel, kui nad langetasid igal aastal makse ja hoidsid valitsuse kulusid kontrolli all. See peaks olema eeskuju ka teistele," lausus Forbes ajakirjanikele.

USA ajas tema sõnul mõistlikku majanduspoliitikat 1980. aastatel. Juba tehtut on võimalik ümber teha, sest tegemist pole kusagil kõrgel olevate jumalate tehtud otsustega, vaid neid otsuseid langetavad inimesed ja inimesed saavad neid ka muuta.

Kaks korda vabariiklaste presidendikandidaadiks püüelnud Forbes ei teinud saladust, et ootab novembris toimuvatel presidendivalimistel president Barack Obama kaotust ja seda, et presidendiks saav Mitt Romney algatab reformid, mis oleksid eeskujuks ka Lõuna ja Lääne-Euroopale.

"Lõuna-Euroopa on kahjus tõsises majanduskriisis. Nad kuhjavad uusi makse ja ei tee tõelisi muutusi riigivalitsemises. Nad teevad seda, mida nad tegid 1930. aastate alguses ja vajuvad järjest sügavamale," lausus Forbes.