DELFI VIDEO ja FOTOD | Minister Kadri Simson tegi oma elu esimese langevarjuhüppe

 (122)

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson tegi elu esimese langevarjuhüppe Pärnus rahvusvahelises langevarjurite laagris Parasummer.

Tandemhüpe Eesti Langevarjuklubi instruktori Tanel Viinaga toimus Pärnu lennuväljal, välja hüpati 4 km kõrgusel Pärnu kohal. Korraldajate sõnul nägi minister Kadri Simson välja igati rõõmus ning märkis, et 50 sekundit vabalangemist möödus silmapilkselt.

Hetk enne Kadri Simsoni hüpet demonstreerisid kaitseväelased hüppeid dessantvarjudega, hüppeks haarati kaasa ka Eesti lipp.

Parasummer 2017 on Eesti langevarjuklubi korraldatav rahvusvaheline langevarjurite treeninglaager, mis toimub 14.-23. juulini Eesti suvepealinnas Pärnus ning toob kokku ligi 200 ekstreemsportlast üle maailma. Paralleelselt leiab tänavu esimest korda aset kogu pere üritus Pärnu Taevas 2017, mille eesmärgiks on tutvustada Pärnu elanikele ja külalistele erinevaid lennuspordi võimalusi ning innustada külastajaid ka ise aktiivselt osa võtma. Traditsiooniliselt toimub langevarjurite maandumine Pärnu supelranda.