DELFI VIDEO ja FOTOD: ERR nõukogu otsustas: Allikmaa jätkab juhina, Ainar Ruussaarest saab Tombergi asendaja

 (69)
Täiendatud 21.51
Margus Allikmaa
Margus AllikmaaFoto: Andres Putting

ERR nõukogu kogunes täna kell 16 korralisele koosolekule, mille päevakorras on majandusaasta aruande kinnitamine, reklaami ja sponsorteabe taotlused teiseks poolaastaks ning Gonsiori 21 arenduse seis. Kõige olulisem küsimus oli aga tegelikult selles, kas praegune juhatuse esimees Margus Allikmaa jätkab või mitte.

Pisut enne kella 19 lahkusid juhatuse liikmed Hanno Tomberg ja Margus Allikmaa koosolekult ning nõukogu jäi juhatuse koosseisu küsimust edasi arutama.

Allikmaa naases umbes tund hiljem koos Ainar Ruussaarega, kuid tol hetkel polnud veel teada, miks Ruussaar kohale saabus.

Kell 20.45 paiku ütles ERRi nõukogu esimees Agu Uudelepp ajakirjanikele, et nõukogu otsustas lubada juhatuse esimehel Margus Allikmaal ametis jätkata. Sealjuures märkis Uudelepp, et nõukogu otsus ei olnud üksmeelne ning jõuti üsna napilt sellise tulemuseni.

Ametis jätkav Allikmaa soovib enda meeskonda Tombergi asemele praegust BNSi vastutavat peatoimetajat Ainar Ruussaart, kellele on tehtud ettepanek juhatuse liikmeks hakata.

ERR nõukogu esimees on Agu Uudelepp. Nõukogusse kuuluvad veel Krista Aru, Igor Gräzin, Jaak Allik, Rain Tamm, Mart Luik, Priit Sibul ja Priit Toobal.

ERRi nõukogu liikmed ei ole avalikult seni enda eelistustest rääkida soovinud.