DELFI VIDEO JA FOTOD: Elronil kulub iga soditud rongi puhastamiseks 5000 eurot

 (128)
Soditud Elroni rongi puhastamine
Soditud Elroni rongi puhastamiseks kulub mitu tuhat eurotFoto: Andres Putting

Elroni pressiesindaja Norbert Kaareste sõnul on nende firma rongid sel aastal juba viis korda ära soditud. Keskmiselt läheb iga grafiti eemaldamine maksma 5000 eurot.

"Elron kulutab selliste kuritegude likvideerimiseks oma vahendeid, ent kindlasti on olemas vajalikumaid kulusid, kuhu oma vahendeid suunata," rääkis Kaareste Delfile.

Probleemseimad kohad, kus ööbivaid ronge soditakse, on Riisipere ja Aegviidu jaamad, viimati sodisid grafititegijad Elroni rongi ära üle-eelmisel pühapäeval ehk 8. juunil. "Võtame soditud rongi koheselt puhastamiseks liinilt maha, sest liiklema peavad puhtad ja viisakad rongid," rääkis Kaareste.

Kaareste sõnul on Elronil videovalve kõikides lõppjaamades ning pilti jälgitakse peakontorist. "Oleme koos raudteeomanikega parandanud lõppjaamade valgustust ning meil on sõlmitud leping ka turvaettevõttega, kes vajadusel kiiresti reageerib. Rongide valvamine juhuks, kui keegi seltskond oma korravastast hobi harjutab Eesti riigi vara peal, ei ole näide kuluefektiivsusest," on Kaareste veendunud.

Pärast iga grafiti juhtumit teeb Elron avalduse politseile ning Kaareste sõnul on mitmel korral politsei kurjategijad ka tabanud.