DELFI VIDEO: Ivari Padarile meeldib kevadet põldude ja lautade vahel vastu võtta

 (36)

Sotsiaaldemokraatide põllumajandusministri kandidaat Ivari Padar lausus Brüsselis Delfile, et läheb rõõmsa meelega põllumajandusministriks, sest talle meeldib emotsionaalselt väga, et kevadet saab vastu võtta põldude ja lautade vahel.

Eesti põllumajandus saab järgmise seitsme aastaga Euroopa Liidult peaaegu kaks miljardit eurot ja põllumajandusministri tööks on selle võimalikult kasulikult ära kulutamise korraldamine. Sisuliselt hakkab Padar Eestis ellu viima seda, mis Euroopa Parlamendis sai ära otsustatud.

Ta nentis, et Venemaal on väga suur huvi saada järgmisse Euroopa Parlamenti rohkem oma huvide esindajaid sisse. On teada-tuntud saadikud, kes on Venemaa positsioone hoidnud, näiteks Läti saadik Tatjana Ždanoka.

„Mida mina olen näinud, on, kuidas on lihtsalt tuldud ja valetatud ja laimatud,“ lausus Padar. See on üks osa tavalisest Venemaa propagandast. Eesti jaoks on Padari sõnul seetõttu oluline olla esindatud suurtes Euroopa Parlamendi fraktsioonides ehk sotsiaaldemokraatlikus ja Euroopa Rahvapartei fraktsioonis.

Enne ministriks saamist oli tal kavas kandideerida uuesti Euroopa Parlamenti. Ta polnud nüüd ministriks saamise valguses aga kindel, mida ta teeb.

Küsitlus #118543