DELFI VIDEO: Haridusminister Jürgen Ligi: koalitsioonilepingus eelistati jagada lastele pigem sularaha kui haridust

 (179)

Uus haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi ütles täna peale Reformierakonna juhatuselt toetuse saamist, et tema isiklik kirg on majandus ja rahandus, mistõttu haridus polnud tema enda esimene ettekujutus ministritööst.

Ta lootis aga oma ametis hakkama saada ja vältida liigseid konflikte õpetajatega, kellest mõned on teateid tema ministriks saamisest väga kriitiliselt vastu võtnud.

"Ma tean, et sellised inimesed on olemas, kes räägivad haridustöötajate nimel. Eile oli üks selline inimene esikaanel ühes väljaandes. Ma ei ole teda kunagi näinud, ta on mulle omistanud tsitaate, mida ma õpetajate palga kohta öelnud ei ole. Aga kindlasti need haridustöötajad, keda ma tunnen ja kellega olen veresidemes, need oleksid väga imestunud, et nende nimel sellisel moel räägitakse," ütles Ligi.

"Selle koalitsioonilepingu prioriteet ei ole haridus olnud, kui me vaatame tegelikke kirgi ja tegelikke siduvaid lubadusi. Eelistatud on jagada lastele pigem sularaha kui haridust ja eelarvevõimalustes haridus ei kajastu," ütles Ligi ja kinnitas, et tema valik see ei olnud.