DELFI VIDEO: Edgar Savisaar võttis Tarmo Lausingu avaldust kui valimiseelset showd

 (146)
Tondiraba hallis pressikonverents
Edgar Savisaar Tondiraba jäähalli pressikonverentsilFoto: Eero Vabamägi

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar jäi täna Eesti Ekspressis ilmunud Tarmo Lausingu ülestunnistusi kommenteerides napisõnaliseks ja ütles, et tegemist on valimiseelse showga.

Vastates küsimusele, kuidas on võimalik, et Savisaar erakonna esimehena ei teadnud musta raha annetamisest, veeretas Savisaar vastutuse Ain Seppikule.

Savisaar viitas tolleaegsele finantssekretärile Ain Seppikule, et tema ei ole midagi niisugust kuulnud ja ei usu sellesse. "Ma ütleks seda sama," sõnas Savisaar.

Savisaare lisas, et Seppik on korduvalt rõhutanud, et tema ajal olid erakonna finantsasjad korras.

"Mina võtsin seda tänast esinemist ikkagi kui tüüpilist valimiseelset showd," ütles Savisaar täna õhtul Tondiraba jäähalli avamisele tulnud ajakirjanikele.

Keskerakonna esimehe ja uisuliidu presidendi sõnul ei olegi olnud niisuguseid valimisi, mille eel analoogset skandaali ei ole üleval olnud.

"Igatahes peavoolu meedia on hoolitsenud selle eest, et ikka oleks mõni Keskerakonna skandaal enne valimisi ja pärast ei ole sellest mitte midagi välja tulnud," rääkis Savisaar. "Ma ei tea kas õnneks või kahjuks."

Savisaare sõnul ei ole tal kavatsust Tarmo Lausingu vastu kohtusse minna. Ta ütles, et Lausing on noor inimene, kellel on ilma tematagi teistega piisavalt asju kohtutes arutada.