DELFI VIDEO: Edgar Savisaar: bussiga liigeldes jääksin üritustele hiljaks

 (255)
DELFI VIDEO: Edgar Savisaar: bussiga liigeldes jääksin üritustele hiljaks
Foto: Eva Ligi

Kui ühistranspordiradade lisandumine peaks teoreetiliselt andma võimaluse linna sõidukitega senisest kiiremini liigelda, siis paistab Tallinna linnapea isegi  kartvat, et bussiga sõites jääks ta üsna sageli hiljaks.

Edgar Savisaar rääkis Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil, et autostumine on linna umbe ajanud ja sel suvel saab Tallinn olukorra parandamiseks juurde 20 kilomeetrit ühistranspordiradasid.

„Autoomanikud on praegu nördinud ja näevad [bussiradade lisandumises] enda ahistamist, aga bussi- ja trammijuhid avaldavad rõõmu ja on veendunud, et ühistranspordiradade korral saab oma sõidud tehtud oluliselt väiksema ajakuluga,“ kõneles Savisaar.

Samas ei paista linnapea ühistranspordi kiiruses kuigi veendunud olevat. Nimelt vastas Savisaar küsimusele, kas nüüd hakkab ta ka ise rohkem bussiga sõitma, et siis jääks ta tõenäoliselt praegusest hulga sagedamini üritustele hiljaks.

„Eks nurinat tuleb siis muidugi rohkem,“ kirjeldas Savisaar, mis juhtuks, kui ta hakkaks bussiga liiklema. Meeri hinnangul ilmuks siis muudkui lood pealkirjaga „Savisaar jäi jälle hiljaks“. Nimelt ei jõuaks linnapea enda sõnul näiteks kolme ürituse vahel liigeldes vajaliku kiirusega pärale.