DELFI VIDEO: Ansip: Meikarile ei saanud uut võimalust anda, kuna rahva kannatus on katkenud

 (425)
Ansip Meikarist
Foto: Siim Lõvi

Reformierakonna juhatuse esimees ja Eesti peaminister Andrus Ansip ütles täna Silver Meikari erakonnast väljaheitmist kommenteerides, et juhatuse otsus  oli ühehäälne ning vastuargumente sellele sisuliselt ei olnud.

"Raske on välja arvata kedagi, kes on end ise asetanud väljapoole erakonda," ütles Ansip. "Erakonna liikmed on leidnud, et nad ei soovi enam olla nimetatud isikuga ühes ruumis või ühes meililistis ja see ongi põhjus, miks juhatus täna otsustas kinnitada piirkonna organisatsiooni otsuse arvata Silver Meikar Reformierakonna ridadest välja," lisas peaminister.

Ansip lisas ka, et Meikarile ei saanud uut võimalust anda, kuna rahva kannatus on katkenud. "Põhimõtteliselt oli see tee lahku läinud juba päris ammu - siis kui Silver Meikar ei soovinud rääkida oma erakonnakaaslastega, vaid valis mingisugused muud vahendid selleks, et oma isiklikke eesmärke saavutada," arvas Ansip.

Ansipi sõnul on isegi prokuröride aukoodeksis kirjast, et tüliküsimuste puhul lahendatakse olukord sisemiselt ja alles siis kui midagi muud ei aita, minnakse sellega avalikkuse ette. "Aga praegu on ju väga selge, et polnudki probleemi, millele tegelikult oleks saanud omade keskel lahendust leida."

Seotud lood:

Täna kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas erakonna Nõmme piirkonna juhatuse avalduse alusel lõpetada Silver Meikari liikmelisuse.

„Reformerakonna juhatus lõpetas üksmeelse otsusega Silver Meikari liikmelisuse erakonnas. Juhatus asus seisukohale, et Silver Meikar on juba ammu oma tegevusega ise ennast Reformierakonnast väljapoole asetanud,“ ütles Reformierakonna peasekretär Martin Kukk.

„Silver Meikar ei üritanudki mõistliku pingutusega arutada endaga seonduvat erakonna sees koosolekutel. See viitab eesmärgile üritada erakonda lõhestada ja viia läbi laimukampaaniat,“ lausus Kukk.

Reformierakonnast selle juhatuse otsusega välja arvatud Silver Meikar ütles otsust kommenteerides, et on tähelepanu juhtinud erinevatele probleemidele erakonnas, ning nendib, et tema erakonnast välja arvamine neid olematuks ei muuda.

"Olen olnud Reformierakonna liige 15 aastat, pannud Tartus aluse erakonna esimesele noorteorganisatsioonile ning töötanud aastaid erakonna edu nimel. Aastate jooksul on erakond palju muutunud. Ma ei pea õigeks, et liberaalses erakonnas sisuliselt sisedebatti ei toimu ning probleemidele tähelepanu juhtimise eest käivitatakse karistusaktsioonid," taunis Meikar erakonna juhatuse motiive.