DELFI VIDEO: Ansip Eesti-Vene piirileppest: Ukraina kriis näitas, et parem reguleeritud kui reguleerimata suhted

 (128)

Peaminister Andrus Ansip ütles pärast tänast riigikaitse nõukogu erakorralist kohtumist Delfile ja Eesti Päevalehele, et sündmused Ukrainas ei mõjuta Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimist.

Ansipi sõnul loodab ta, et see sõjaline konflikt ei eskaleeru ega laiene muudele Ukraina aladele. Samuti loodab Ansip ja teised riigijuhid, et jõutakse rahumeelsete lahendusteni ja kogu maailma pingutused on ka selle eesmärgi poole suunatud.

Loomulikult peab Venemaa aga asuma kahepoolsetesse läbirääkimistesse ukrainlastega ning peaministri arvates on vajalik ka erapooletute rahvusvaheliste vaatlejate olemasolu Krimmis ning mujal Ukrainas.

"Sel juhul oleks välistatud erinevad propagandistlikud käsitlused toimuvast, maailma üldsus saaks toimuvast adekvaatse pildi," leidis peaminister.

Vastates Ukraina kriisi ja Eesti-Vene piirileppe vahelistele seostele, ütles Ansip, et ta ei tahaks Ukrainas toimuva ja piirileppe ratifitseerimise vahele paralleele tõmbama hakata, "aga kriisisituatsioonis saab paremini selgeks see, et parem reguleeritud suhted kui reguleerimata suhted."

Peaminister lisas ka, et Ukraina puhul realiseerusid kahjuks need stsenaariumid, millele alguses väga ei tahetud mõelda.