DELFI TV ARHIIVIST | Spikker riigiametnikele: mis on korruptsioon ja kuidas kahtlustest puhtaks jääda?

 (14)

Keskerakonda kahtlustatakse taas korruptsioonikuriteos. Tulime riigiametnikele appi ja panime tuleviku tarbeks kokku kiire juhendi, mida võib ja mida ei või teha, et kapo ootamatult kabineti ukse taha ei ilmuks.

Kapo töötajad pidasid seoses Porto Franco kinnisvaraarenduse kahtlaste asjaoludega teiste seas kinni ettevõtja ja mitmete erakondade suurannetaja Hillar Tederi ja rahandusministri nõuniku Kersti Krachti ning kahtlustus esitati Eesti Keskerakonna peasekretärile Mihhail Korbile. Kahtlustuse järgi lepiti kokku, et Hillar Teder annetab Eesti Keskerakonnale enne kohalike omavalitsuse valimisi kokku kuni miljon eurot. Vastutasuks pidi Mihhail Korb korraldama Porto Franco arenduse kasuks õiguse rajada parkla väljasõidutee Tallinna linna maadele. Kahtlustuse mõjuvõimuga kauplemises on juriidilise isikuna saanud ka Keskerakond.

Pärast kahtlustuse esitamist teatas Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid, et peasekretär Mihhail Korb lahkub ametist. Täna varahommikul teatas oma tagasiastumisest ka Keskerakonna esimees ja peaminister Jüri Ratas.

Video avaldati esmakordselt 22.10 2017.