„Tervitame ja räägime elust väheke. "Kuidas siis Liibanon tundub?" uurib Eddy. Vastan, et eelarvamused on üldiselt tõesti saatanast, sest see mida teadsin enne Liibanonist ja mis mulle siia saabudes vastu vaatas, on nagu öö ja päev. Jah, tõdeb Eddy, siin on inimesed palju tööd teinud, üles ehitanud maju, ärisid.
Kirun väheke kohalikku netti. Eddy muigab. "Jah, see on meil tõesti siin aeglane, aga mis teha, ka siin on oma roll meie poliitmaastikul. Ammu juba võiks olla asjad kiiremad, paremad, aga näe, kellelegi kusagil on see ikkagi kasulik kontrolli all hoida."
Mari-Liis nõustub, et netist rääkides on siin tõesti väheke harjumatult aeglane see.
Räägime pantvangiloost.
Uurin Eddylt kui kohalikult, mida tema sellest arvab ja kuidas see edasist Liibanoni mainet mõjutab.
"Kui see lugu juhtus ja selgus, et siin taga on mingi tundmatu grupp siis arvasin kohe, et ainus kellele see võiks kasulik olla on Palestiina vastavad organisatsioonid. Olgem ausad, kes teadis enne seda lugu midagi Eestist ja kelle jaoks oleks siis kasulik praegu röövida eestlased kui neid keegi ju ei tea. Ei, see on puhtalt minu arvates Palestiina suund ja sealkaudu tuleks ka neid otsida."
Läänest tuleb vaid 10 protsenti turistidest
Turism ja pangandus on riigis kaks põhilist sissetulekuallikat.
"90% turistidest tulevad siia araabiamaadest, arvuta siis ise kui palju mõjutaks Euroopast siia tulev turistide mass meie majandust."
Küsin, et kui siin kohalik poliitik rääkis midagi, et riik on tänu eestlaste pantvangidraamale sattunud kriisi, et kuidas see siis sellest aru saada. Eddy vastab- see on ju klassikaline poliitiline jutt. Vaatame numbreid ja reaalselt elu, mis räägib hoopis midagi muud.
Kohalik liibanonlane on väga ettevõtlik, räägib Eddy, kõik on keskendunult eesmärgiks seadnud oma äride loomise. Kui näiteks mees läheb tööle kusagile restorani ja on seal kokk, siis ta töötab seal mõnda aega, kogub kogemusi ja loob lõpuks enda restorani. Nii lihtne see siin ongi. Inimesed tegutsevad ja teenivad tänu sellele hästi.