DELFI GRAAFIK: Kõige kõrgem keskmine palk on majandus-, madalaim kultuuriministeeriumi haldusalas

 (33)
DELFI GRAAFIK: Kõige kõrgem keskmine palk on majandus-, madalaim kultuuriministeeriumi haldusalas
Foto: Ilmar Saabas

Kõige kõrgem keskmine palk on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusalas ja kõige madalam kultuuriministeeriumi haldusalas.

Siinjuures tuleb meeles pidada, et antud andmed ei näita mitte ministeeriumitöötajate keskmist palka, vaid antud ministeeriumi ja selle alluvuses olevate asutuste ehk haldusala töötajate keskmist palka.

Eraldi on veel välja toodud õpetajate keskmine palk, mis on 730 eurot. Rahandusministeeriumi pressiesindaja Kristina Haavala selgitas, et õpetajate arvu väljatoomisel on kasutatud rahandusministeeriumi saldoandmike infosüsteemi klassifikaatorit, kus õpetajate gruppi on arvatud lisaks üldhariduskoolide õpetajatele ka lasteaedade kasvatajad.

Haridus- ja teadusministeeriumi statistikas on õpetajad ainult üldhariduskoolide õpetajad ja 2011. aastal oli nende arv umbes 11 900 ning keskmine palk 793 eurot.

Antud andmed pärinevad rahandusministeeriumis tehtud analüüsist, mis esitati septembris valitsuskabinetile, et valitsus saaks seda teades riigieelarve üle otsustada.