DELFI GRAAFIK: Keskerakonnast lahkunud või väljavisatud saadikud istuvad riigikogus nüüd üheskoos

 (34)
FOTOD: Keskerakonnast lahkunud või väljavisatud saadikud istuvad riigikogus nüüd üheskoos.
Foto: Rauno Volmar, Eesti Päevaleht

Pärast Rainer Vakra, Inara Luigase, Deniss Boroditši ja Lembit Kaljuvee tänast otsust lahkuda Keskerakonnast ning erakonna fraktsioonist, muutsid Luigas ja Kaljuvee ka oma istekohti riigikogu saalis, mistõttu istuvad nüüd nad kõik koos Kalle Laanetiga üksteise lähedal.

Keskerakonnast täna lahkunud Vakra ja Boroditš oma istekohti ei muutnud, vaid istuvad endiselt keskerakondlaste Valeri Korbi ja Marika Tuus-Lauli ees.

Nende taha on koha sisse võtnud tänasest aga Inara Luigas ning Lembit Kaljuvee, kelle taga omakorda istub Keskerakonnast välja visatud Kalle Laanet. Luigas istus varem keskerakondlase Mihhail Stalnuhhini ning Kaljuvee Aivar Riisalu kõrval.

Kaheksa tuntud keskerakondlast tegid täna avalduse, milles teatasid, et astuvad erakonnast välja. Avaldusele on alla kirjutanud Euroopa Parlamendi saadikud Siiri Oviir ja Vilja Savisaar-Toomast, endine siseminister Ain Seppik ning riigikogu liikmed Toomas Varek, Inara Luigas, Lembit Kaljuvee, Deniss Boroditš ja Rainer Vakra.

Kaheksa keskerakondlast märgivad oma avalduses, et nad on olnud kannatlikud ja püüdnud muuta Eesti Keskerakonda avatumaks ning soovinud kasvatada loovat ühtsust.