DELFI FOTOD: Vaata, kes saabusid Venemaa ärimehe Hodorkovski fondi vaba ajakirjanduse preemiate üleandmisele

 (76)
DELFI FOTOD: Vaata, kes saabusid Venemaa ärimehe Hodorkovski fondi vaba ajakirjanduse preemiate üleandmisele
Foto: Karli Saul

Endine poliitvang ja ärimees Mihhail Hodorkovski andis täna Tallinnas üle oma fondi Avatud Venemaa vaba ajakirjanduse preemiaid.

Preemiate üleandmistseremooniale saabus nii endiseid kui ka praeguseid parlamendisaadikuid. Teiste seas võis kohata nii parlamendisaadikut Mart Nutti kui ka endist välisministrit Kristiina Ojulandi.

Vaata lähemalt galeriist!

Mihhail Hodorkovski (sündinud 26. juunil 1963) on Venemaa ärimees, endine oligarh ja poliitvang. 2003. aasta seisuga oli ta rikkaim inimene Venemaal ja rikkuselt 16. inimene maailmas. Tema varanduse põhiosaks olid Venemaa naftakompanii Jukos aktsiad.

Aastatel 2003–2013 kandis Hodorkovski vanglakaristust. Ta vabanes 20. detsembril 2013.

25. oktoobril 2003 arreteeriti Hodorkovski Novosibirski Tolmatšovo lennujaamas Venemaa peaprokuratuuri poolt süüdistatuna maksudest kõrvalehoidmises. 31. oktoobril külmutas valitsus Jukose aktsiad. Hodorkovski ja Jukose vastaseid samme peeti osaks Venemaa juhtkonna püüetest võtta võim tagasi oligarhidelt, kes 1990. aastate privatiseerimiste käigus omandasid suured varandused ja kontrollisid suuremat osa Venemaa majandusest.