DELFI FOTOD | USA asepresidendi Mike Pence'i turvalisuse eest hoolitsev meeskond on Tallinnas kohal

 (61)

USA asepresidendi Mike Pence'i kahepäevase Eesti-visiidi turvanõuded on mõistagi tipptasemel. Turvalisuse eest hoolitsev meeskond on aga juba Tallinnas ning valmistab sobivaks Pence'i ööbimispaiga ümbrust Tornimäe tänaval.

Turvameetmed on Pence'i visiidil pea samaväärsed 2014. aasta septembriga, mil Eestit väisas toonane USA president Barack Obama. Kadrioru kohal tiirutas täna päeval ka USA armee kopter Black Hawk.

Homme ja esmaspäeval on Pence’i visiidi ajal Tallinnas ka mitmeid liikluspiiranguid. Politsei palub liiklejatel jälgida ajutisi liiklusmärke ja varuda tavapärasest rohkem aega.

Politsei sulgeb autokolonni liikumise ajaks liikluse kuni 15 minutiks, kuid sellega kaasnevad liiklusseisakud võivad kesta kauem. Visiidi tõttu on Toompeal, Kadriorus ja kesklinnas Tornimäel osa tänavaid liiklusele suletud ning parkimine ajutiselt keelatud. Visiidi kohtumispaikade juures on ajutisi piiranguid ka jalakäijate liikumisele.

Seotud lood:

„Pühapäeva pärastlõunal tõenäoliselt suuri liiklusseisakuid ei teki, kuid kindlasti tuleks liiklejatel Tallinnas tavapärasest rohkem aega varuda esmaspäeva hommikul ja päeval,” ütles Põhja prefekt Kristian Jaani. „Esmaspäeva hommikul kesklinna tulles tasuks seda teha enne kella 8.30, sest siis olulisi liikluspiiranguid ei ole.”

Jaani sõnul saavad visiidi ajal kõik inimesed oma kodule ja töökohale ligi, kuid auto tuleb mõnel juhul jätta tavapärasest kaugemale. „Politsei eesmärk on võimalikult vähe häirida inimeste igapäevaelu, kuid teatud ebamugavused turvameetmetega paratamatult kaasnevad. Ulatuslikumaid liikluspiiranguid on ainult visiidi kohtumispaikade vahetus ümbruses Toompeal, Kadriorus ja kesklinnas Tornimäe tänava juures,” lisas Jaani.

Vaata videoülevaadet USA asepresidendi senisest karjäärist: