DELFI FOTOD: Salme kultuurimajas toimus lihavõttejänku pidu vaesust kogevatele lastele

 (26)
Üritus linna kõige vaesematele lastega peredele
Foto: Priit Simson

Vaesuse ja sotsiaalse tõrjutuse vastu võitlev vabaühenduste liit EAPN Eesti, Oleviste Hoolekanne, Peeteli kirik ja Põhja-Tallinna sotsiaalhoolekande osakond korraldasid täna Salme kultuurikeskuses linna vaesust kogevate perede lastele lihavõttejänku peo, kus üle 600 inimese said kaasa ka toidupaki.

Samuti pakuti peredele süüa, üritusel osalesid ka europarlamendi kandidaadid Indrek Tarand ja Tanel Talve ning Eesti Advokatuuri kantsler Kristel Voltenberg.

Üritusel võis näha ka mitmeid poliitikuid nagu näiteks riigikogulasi Laine Randjärve ja Yana Toomi.

Peo eesmärk oli tutvustada sihtgrupi hulka kuuluvatele peamiselt vene keelt kõnelevatele lastele Eesti lihavõttekombeid ja traditsioone.

Ürituse toon oli kristlik, Ülestõusmispühade kommetest rääkis lastele Metodisti kiriku vene koguduse vanempastor, esines Tanja Mihhailova ja enne üritust korraldasid lastele liikumismänge Jaan Vahar ja Tanel Talve.

Veidi pühapäevasemat toidukraami kaasavõtmiseks pakkus seekord Selver ja magusatootja KALEV annetas omalt poolt igale pere kevadpühadeteemalise kommipaki.

Toidupaki fondi saab igaüks toetada annetades MTÜ EAPN Eesti kontole EE782200221049370871 märksõnaga "vaesust kogevatele lastele".