DELFI FOTOD: President Kaljulaidi visiit Jõgevamaa kooli pani õpetaja viisakusreegleid meelde tuletama

 (240)
DELFI FOTOD: President Kaljulaidi visiit Jõgevamaa kooli pani õpetaja viisakusreegleid meelde tuletama
Foto: Anni Õnneleid

President Kersti Kaljulaid viibib alates tänasest oma teisel siseriiklikul visiidil. Seekord suundus riigipea Tartu-ja Jõgevamaale ning esimeseks peatuspaigaks sai Jõgevamaa Gümnaasium.

Enne riigipea saabumist kooli aulasse tegi üks Jõgevamaa gümnaasiumi õpetaja märkuse, et "ega see meie kooli nüüd heas valguses küll ei näita, kui noormehed istuvad ja tüdrukud seisavad. Otsustage ise - naispresident ju."

Noormehed vabastasid seepeale istekohad, et kitsikuses aulas saaksid daamid istuda.

President pidas kõne ühiskonnaõpetuse teemal ning vastas õpilaste küsimustele.

Maavalitsuses peetud kõnes ütles president, et kohalikud asjad tuleb otsustada riigis, riigiasjad riigis ning ainult suured asjad Euroopa Liidus.

President Kersti Kaljulaid teeb täna ja homme oma teise siseriikliku visiidi, külastades Jõgeva- ja Tartumaad. Riigipea külastab erinevaid Jõgeva- ja Tartumaa ettevõtteid ja asutusi ning kohtub kohaliku elu edendajatega.

President alustas visiiti Jõgevamaa gümnaasiumis ja kohtub parasjagu Jõgevamaa kohalike omavalitsuste esindajatega. Seejärel suundub president Põltsamaale, et tutvuda noorte- ja elukestva õppe keskusega ning ettevõttega TK-Team.

Tartus kohtub president Kaljulaid linnavalitsuse ja Tartumaa kohalike omavalitsuste esindajatega, külastab Eesti Rahva Muuseumi ning ettevõtteid Fortum ja Salvest.

Samuti kohtub Vabariigi President MTÜ Iseseisev Elu eestvedajatega.