DELFI FOTOD: President Ilves andis üle noore teadlase preemia

 (14)
Riigipea annab üle noore teadlase preemia ja noore IT-teadlase eripreemia
Riigipea annab üle noore teadlase preemia ja noore IT-teadlase eripreemiaFoto: Tiit Blaat

President Toomas Hendrik Ilves andis täna üle noore teadlase preemia, mille tänavu said erandkorras kaks teadlast – botaanik ja mükoloog Leho Tedersoo ning meedia ja kommunikatsiooni uurija Andra Siibak.

Esmakordselt andis president Ilves üle ka IT-teadlase eripreemia, mille saab andmetöötlussüsteemi Sharemind looja, arendaja ja rakendaja Dan Bogdanov, teatas presidendi kantselei pressiesindaja.

Noore teadlase preemiale saab kandideerida kuni 35-aastane doktorikraadiga teadlane, kes teeb uurimistööd Eesti või välisriigi teadusasutuse või ülikooli juures. Preemia suurus on 5000 eurot, seda rahastab Väino Kaldoja.

Noore IT-teadlase eripreemia on mõeldud kuni 35-aastasele teadlasele, kes on omandanud doktorikraadi või kes on taotluse esitamise hetkel doktoriõppesse vastu võetud (nii Eesti kui välismaa ülikoolis) ning kelle teadustöö on tihedalt seotud infotehnoloogia ja selle valdkonna arendusega (põhifookus: tarkvaraarendus ja -rakendus). Preemiat võib kasutada teadustöö edasiarendamiseks või praktikas rakendamiseks. Preemia suurus on 5000 eurot, seda rahastab Skype Eesti.