DELFI FOTOD: Maamess avati kõnede ja Tuljaku-tantsuga


Maamess 2014 avamine
Foto: MARI LUUD

Tartu Näitustel kuulutati täna keskpäeval kõnede ja rahvatantsuga avatuks XXII Maamess, kus sel aastal on kohal 400 eksponenti üheksast riigist.

Häid soove ütles messikülastajatele, eksponentidele ja korraldajatele riigikogu majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas. Põllumajandusminister Ivar Padar, kes ise Võrumaal talu peab, hindas Maamessi korraldust kõrgelt ja kinnitas, et siin avaldub tänase Eesti maaelu peegel.

Värske linnapea Urmas Klaas kinnitas, et Tartu linnas on täna saadaval 42 hektarit maatulundusmaad ja see võiks tulevikus leida hea peremehe. Kui Maamessi korraldajatel peaks tulevikus territooriumist puudu tulema, siis tasub linnapea sõnu meeles pidada. Linnapeale on Maamess muljetavaldav. „Siit leiab igaüks midagi, olgu ta metsa- või põllumees,“ võttis linnapea hetkemuljed kokku.

Varast tõusmist ja pikka teekonda meretagant Tartusse ei pidanud paljuks aasta põllumees 2013 Tõnu Post, kes tõi tervitused Saaremaalt. Edukas Saaremaa talunik kinnitas hiljem, et kindlasti vaatab ta messil lahtise pilguga ringi ja kui midagi silma hakkab, siis teeb kaupa.

Meie esivanemad armastasid vanasti pärast päevatööd tantsust-laulust rõõmu tunda. Krapsaka esinemisega paelusid avamisel kohalolijate pilkusid TÜ Rahvakunstiansambli tantsijad. Kui kajasid viimased „Tuljaku“ helid üle platsi, oligi Maamess ametlikult avatud.