DELFI FOTOD JA VIDEO: USA sõjatehnika saabus Tapale, Saksamaale saadeti juba kasutusel olnud tehnika tagasi

 (223)
Täiendatud!
DELFI FOTOD JA VIDEO: USA sõjatehnika saabus Tapale, Saksamaale saadeti juba kasutusel olnud tehnika tagasi
Foto: Rauno Volmar

Täna saabus kaitseväe Tapa linnakusse USA sõjatehnika. Siin juba mõnda aega kasutusel olnud sõjatehnika saadeti aga rotatsiooni korras tagasi Saksamaale.

1. jalaväebrigaadi teabeohvitser nooremleitnant Simmo Saar ütles Delfile, et Tapalt saadeti Saksamaale rotatsiooni korras tagasi väike kolonn sõjatehnikat, mis oli siin mõnda aega kasutuses olnud. Tapale saabus aga oluliselt suurem hulk tehnikat, kui tagasi saadeti.

Täna öösel saabus Tapale rongiešelon, mis tõi kohale Ameerika Ühendriikide maaväe 1. ratsaväediviisi jalaväe lahingumasinad, soomustransportöörid ning muu tehnika ja varustuse.

Lisaks soomustransportööridele ja jalaväe lahingumasinatele saabusid Eestisse ka vajalikud juhtimis- ja tagalatoetusmasinad.

Ühendriikide soomusüksus vahetab peagi välja praegu siin paikneva ja Eesti kaitseväelastega koos harjutava 173. õhudessantbrigaadi allüksuse. 8. ratsaväerügemendi 2. pataljoni allüksus paikneb Ameerika Ühendriikide Texase osariigis asuvas Fort Hoodi sõjaväebaasis ning kuulub 1. ratsaväediviisi 1. brigaadi koosseisu.