DELFI FOTOD JA VIDEO: Riigikogu esine on kooseluseaduse pooldajate lillede alla mattunud, plakatitega on kohal ka vastased

 (133)
DELFI FOTOD JA VIDEO: Riigikogu esine on kooseluseaduse pooldajate lillede alla mattunud, plakatitega on kohal ka vastased
Kooseluseaduse pooldajad jagavad riigikogu liikmetele lilliFoto: Eero Vabamägi

Toompeale on kogunenud kooseluseaduse pooldajad, kes jagavad riigikogu sissepääsu juures saadikutele lilli. Endi sõnul tahavad nad riigikogu liikmeid tänada avatud suhtumise eest.

Kooseluseaduse vastased on plakatitega varustatult koondunud Aleksander Nevski katedraali juurde. Erinevalt pühapäevasest kooseluseaduse vastasest meeleavaldusest on sel korral plakatid veidi viisakamad: "Perekond vajab väärtustamist, toetust ja kaitset, mitte moonutamist" ning "Palume lugupidamist rahva arvamuse suhtes!", aga leidub ka viiteid sodoomiale ja polügaamiale.

Toompea lossi ees on lillemeri, sest aktiivsed kodanikud jagasid riigikogu liikmetele ja töötajatele inimeste annetatud raha eest ostetud lilli.

Üks aktivistidest, Sandra Vokk rääkis Delfile, et raha sai annetada täna hommikul kella kaheksani ja siis osteti suurematelt lillemüüjatelt erinevaid lilli, mida Toompea lossi tööle tulevatele inimestele kingiti.

Vokki sõnul on lilled mõeldud tänuks riigikogu liikmetele ja töötajatele, mitte kallutamaks kellegi eelistust hääletamisel. Vokk ise on kooseluseaduse pooldaja.