DELFI FOTOD ja VIDEO: President Ilves andis täna üle esimese e-residendi kaardi

 (27)
Esimese e-residendi kaardi üleandmine Edward Lucasele
Edward LucasFoto: Heiki Rebane

Täna pärastlõunal andis president Toomas Hendrik Ilves e-Estonia Showroomis üle maailma esimese e-residentsuse kaardi The Economisti toimetajale Edward Lucasele.

Tänasest jõustuv isikuttõendavate dokumentide seaduse muudatus lubab väljastada digitaalseid isikutunnistusi ka e-residentidele ehk välismaalastele, kes pole Eestis registreeritud alaliste elanike või kodanikena.

Digitaalne isikutunnistus (ehk Digi-ID) annab e-residentidele ligipääsu Eesti e-teenustele ning õiguse allkirjastada dokumente digitaalselt, kuid ei ole füüsiline isikuttõendav dokument ja ei anna õigust Eestisse reisimiseks või siin elamiseks.

„Eelkõige näeme siin võimalust Eesti majandusruumi kasvatamiseks,“ sõnas Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Taavi Kotka. „Tänaseks on selge, et e-residentsus tekitab huvi ettevõtjates, kes soovivad oma äri Eestis alustada või juba olemasolevat ettevõtet Eestisse tuua. E-residentsus muudab selle protsessi nende jaoks oluliselt lihtsamaks,“ jätkas Kotka.

Seotud lood:

Tänasel üritusel andis president Ilves kaardi üle Economisti ajakirjanik Edward Lucasele, keda seovad Eestiga tugevad emotsionaalsed sidemed. „Eesti on osa minu elust – kuigi ma ei ole Eesti kodanik, saan ma nüüd olla Eesti e-resident,“ sõnas Lucas.

Kaspar Korjuse, e-residentsuse projektijuhi sõnul, illustreerib see hästi projekti algset põhjust: Eestiga tihedalt seotud mitte-residentide elu lihtsamaks tegemist. „Täna hommikul käisin PPA kontoris esimest e-residendi Digi-ID avaldust tegemas koos ühe ameeriklasega, kes töötab siin Skype’i heaks ühe projekti raames ning peab seetõttu regulaarselt Eestis käima. Püsielanikuks ta end ei registreeri, küll aga teeb e-residentsus tema elu oluliselt lihtsamaks“.

Siseminister Hanno Pevkuri sõnul on täna see oluline päev, mil Eestil avaneb maailma ühe arenenuima infoühiskonnana olla e-teenuste valdkonnas teerajajaks. „E-residentsus annab nüüd kogu maailmale võimaluse kogeda eestlastele tuttavaid, avatud ja tõhusaid e-teenuseid,“ lisas Pevkur.