DELFI FOTOD ja VIDEO: Peaminister Rõivas: ühe solvumise pärast ei peaks valitsus laiali minema

 (368)
Taavi Rõivas saabus Brüsselist
Taavi Rõivas Foto: Andres Putting

Laupäeva keskkööl Brüsselist Eestisse saabunud peaminister Taavi Rõivas nentis, et rahandusminister Jürgen Ligi kommentaar haridusminister Jevgeni Ossinovski suhtes oli sobimatu, kuid tema hinnangul oli sobimatu ka see, kuidas poliitilised oponendid seda ära kasutasid. Rõivase kinnitusel ei peaks ühe solvumise pärast valitsus laiali minema.

Rõivas ütles lennujaamas ajakirjanikele, et kohtub Jürgen Ligiga esimesel võimalusel, samuti kavatseb ta kohtuda sotsiaaldemokraatidega.

Peaminister märkis, et ehkki küll Jürgen Ligi Facebooki postitus oli sobimatu, on olnud sobimatu ka poliitiliste oponentide käitumine, kes on lühiajalise poliitilise kasu saamise nimel konflikti suuremaks puhunud, näidanud seda rahvusepõhise konfliktina ja teinud sellega karuteene Eesti ühiskonna sidususele.

"See teema on käest ära läinud ja siin on päris mitmeid, kellega tuleks väga tõsiselt rääkida praegu," sõnas Rõivas.

Rõivas sõnas, et ka Jürgen Ligi sobimatule postitusele eelnenu, ehk siis Jevgeni Ossinovski sõnavõtt "Foorumis" oli paljude meelest solvav, kuna see pisendas okupatsioonikannatusi, mis on samuti sensitiivne teema.

"Minu ülesanne peaministrina loomulikult on valitsust koos hoida. Ma küll ei näe praegu siin sedavõrd tõsist kriisi, et selle Facebooki postituse ja sealt tekkinud solvumise pinnalt peaks valitsus laiali minema või oma koostöö lõpetama," kinnitas peaminister.